YERDEN ISITMAYA UYGUN PARKE ÇEŞİTLERİ

Lamine Parke

Natürel meşe ağaçlarını organik boyalarla renklendirerek ve doğallıklarını koruyarak zarif birer sanat eserine dönüştürüyoruz…

Lamine parke eskitme

Üzeri renklendirilmiş lamine parkeleri eskiterek ve yaşlandırarak, yaşanmışlıklarla dolu bir sanata dönüştürüyoruz…

Klasik ve doğal bir görünüm sevenler için, meşe lamine parkeleri organik ve doğal yağlar ile renklendiriyoruz…

Tüm Lamine Parke Çeşitleri İçin Tıklayın!

YERDEN ISITMAYA UYGUN PARKE

Yerden ısıtmaya uygun parke çoğunlukla ilk bakışta diğer parkelerden ayırt edilemezler. Bu iki parke tipini birbirinden ayıran bazı temel özellikler vardır. Yerden ısıtmaya uygun doğru bir lamine parke seçimi için bu özelliklerin bilinmesi gerekir.

Yerden ısıtmaya uygun parkeYerden Isıtma Nedir?

Yaşam alanlarınızın zeminine uygulanan sıcak su borularının ısı üretmesi sayesinde, zeminden ortama ısı aktaran bir ısınma yöntemidir. “Şap” diye adlandırılan zemin betonunun üzerine veya beton kesilmek suretiyle içine uygulanan sıcak su boruları, öncelikle betonu, ardından üzerindeki parkeyi, ve son olarak da ortamı ısıtır. Burada gerek duyulan ısı, ortamın oda sıcaklığına yükseltilebilmesi için yaklaşık olarak 35-50 derece aralığındadır. Dolayısıyla, yerden ısıtma sistemi, lamine parkeler için bir nevi “kurutucu” niteliğindedir.

Lamine parkeler, çeşitli ağaçlar kullanılarak üretilmektedir. Bu ağaçlar, içerisinde belli bir su tutarlar. %100 kuru değildirler. Yerden ısıtma sistemi üzerine uygulandığında ise, ısı ile teması yüzünden bu “öz suyu” dediğimiz suyu kaybetmeye başlarlar. Bu kayıp, doğru bir teknoloji ile üretilmeyen lamine parkelerin form değiştirmesine yol açar.

Yerden Isıtmaya Dayanıklı Parke Nasıl Anlaşılır?

Yerden ısıtma sistemlerinin kullanıldığı ortamlarda lamine parke kullanmak, doğru parke seçimi yapıldığı taktirde çok konforlu ve iyi bir seçimdir. Bunun nedeni, yerden ısıtmaya maruz kalan ahşabın ortama yaydığı sağlıklı ısı ve uçuşan kimyasallardan uzak bir materyal olmasıdır. Ancak doğru lamine parke seçimi yapılmazsa, bu ısı parkeleri küçülterek formunu bozacak ve hatta kullanılamaz hale getirecektir.

yerden ısıtmaya uygun parke

Lamine parkeler bir kaç farklı katmandan oluşurlar. Üst katman (papel kaplama) parkenin temas edilen yüzeyidir. Ancak asıl bilinmesi gereken, parkenin alt katmanının ne olduğudur! Şayet parkenin alt katmanı (şase) çoklu katman (Multi-Layer) değilse, yerden ısıtma sistemi için uygun değildir. Bunun nedeni, çoklu katmanların üst papelin direncini azaltarak, ısı ile temas ettiğinde küçülmesini engellemesidir. Sonuç olarak, doğru bir lamine parke seçimi yerden ısıtma sistemleri için uygundur.

Bu ısınma yöntemi, özellikle soğuk iklime sahip bölgelerde yaygınlaşmaktadır. Yaygınlaşma arttıkça, kullanıcıların bu sistemlere uygun materyalleri seçmek konusunda bilgilendirilmesi şarttır. Çünkü doğru materyaller kullanılmadığı taktirde hem ısı kaybı hem de maddi kayıplar yaşanması olasıdır.

Yerden Isıtmaya Uygun Parke Modellerimizi İncelemek İçin Tıklayın…

Soru, görüş ve önerileriniz için burayı tıklayın.

Tüm lamine parke çeşitlerimizi incelemek için burayı tıklayın.

Bizi YouTube‘da takip etmek için burayı tıklayın.

Instagram hesabımızı takip etmek için burayı tıklayın.

Facebook sayfamızı takip etmek için burayı tıklayın.

.

.

.

.

.

Etiketler: Yerden ısıtmaya dayanıklı parke. Lamine parke. Lamine parkeler yerden ısıtmaya uygun mudur? Yerden ısıtmaya uygun parke hangisidir? Organik Parke. Bu nedenle. Sonuç olarak. Hem yerden ısıtmaya, hem de nemli ortamlara uygundur. Ayrıca lamine parkeler. Sonuç olarak… Hem tutkallı hem de yüzer sistem olabilir. Bu nedenle yerden ısıtmaya uygun parke seçimi. Hem masif hem de lamine parkeler. Sonuç olarak… Ayrıca alttan ısıtmaya uygun lamine parkeler…

Blog Sayfasına Dön