YERDEN ISITMAYA DAYANIKLI PARKE ÇEŞİTLERİ

Lamine Parke

Natürel meşe ağaçlarını organik boyalarla renklendirerek ve doğallıklarını koruyarak zarif birer sanat eserine dönüştürüyoruz…

Lamine parke eskitme

Üzeri renklendirilmiş lamine parkeleri eskiterek ve yaşlandırarak, yaşanmışlıklarla dolu bir sanata dönüştürüyoruz…

Çizilmeye dayanıklı Lamine Parke

Klasik ve doğal bir görünüm sevenler için, meşe lamine parkeleri organik ve doğal yağlar ile renklendiriyoruz…

Tüm Lamine Parke Çeşitleri İçin Tıklayın!

Yerden Isıtmaya Dayanıklı Parke

Yerden ısıtmaya dayanıklı parkeler:

Isıtma sistemleri günümüzde form değiştirmektedir. Bu nedenle zemin kaplamaları da bu değişime uygun olarak üretilmektedir. Yerden ısıtmaya dayanıklı parke de bu nedenle üretilmekte ve çok yaygın olarak kullanılmaktadır.

Yerden ısıtma sistemleri, yaşam alanlarını zeminden ısıtarak size bir konfor sağlar. Ancak açığa çıkan ısı zeminde kullanılan parkeye direkt temas ettiğinden zararlı sonuçlar doğurabilir. Bu nedenle doğru parke seçimi çok önemlidir.

yerden ısıtmaya dayanıklı parke

Yerden ısıtmaya uygun parke seçimi:

Isı ile temas ettiğinde form değiştirmeyen parkeler yerden ısıtma için uygun parkelerdir. Kısacası, lamine parkenin alt katmanları doğru kurulukta ise, ısıdan etkilenmeyecektir. Bu nedenle uzun yıllar rahatlıkla kullanabilmeniz için doğru kurulukta ve doğru bir tutkal ile birleştirilmiş lamine parkeleri tercih etmelisiniz.

Hangi parke yerden ısıtmaya uygundur?

Alt katmanları ısı ile temas ettiğinde form değiştirmeyen lamine parkeler yerden ısıtmaya uygundur. Peki bunu nasıl anlayabiliriz? 

3 katmanlı veya çok katmanlı parkeleri tercih edebilirsiniz. Ancak parkenin toplam kalınlığına dikkat etmelisiniz! 12 mm‘nin altındaki ölçüler riskli ölçülerdir. Alacağınız lamine parke ne kadar kalın olursa, ısı ile temas ettiğinde dönme etkisi de o kadar az olacaktır. 12, 13 ve 14 mm kalınlığındaki lamine parkeler ideal ölçülerdedir.

yerden ısıtmaya dayanıklı parke

Yerden ısıtma sistemlerinde parke altına hangi şilte koyulmalıdır?

Lamine parkeler ahşap olduğu için ısıyı iletir. Şayet parke altına da doğru bir uygulama yapılırsa ısı kaybı minimum olacaktır! Bu nedenle en yaygın olarak kullanılan mantar şilte uygun olacaktır. Mantar şilteler ağaç kabuğundan üretilir. Gözenekli yapısı sayesinde ısıyı yeteri miktarda iletecektir. Ayrıca esnek parke tutkalı da kullanabilirsiniz. Sonuç olarak her iki seçenekte de ısı doğru iletilmiş olacaktır.

Soru, görüş ve önerileriniz için burayı tıklayın.

Tüm lamine parke çeşitlerimizi incelemek için burayı tıklayın.

Bizi YouTube‘da takip etmek için burayı tıklayın.

Instagram hesabımızı takip etmek için burayı tıklayın.

Facebook sayfamızı takip etmek için burayı tıklayın.

.

.

.

.

.

Etiketler: Yerden ısıtmaya dayanıklı parkeler. Yerden ısıtmaya dayanıklı parke. Lamine parke. Lamine parkeler yerden ısıtmaya uygun mudur? Yerden ısıtmaya uygun parke hangisidir? Yerden ısıtmaya uygun parke seçimi. Mantar şilte. Hangi parke yerden ısıtmaya uygundur? Organik Parke. Sonuç olarak… Bu nedenle… Hem lamine parke hem de yerden ısıtmaya uygun parke. Ayrıca… Bu nedenle… Sonuç olarak… Hem masif hem de lamine parke. Sonuç olarak… Hem ısı kaybı olan, hem de nemli bölgelerde kullanılır. Bu sebeple lamine parkeler, hem lamine hem de laminat parkeler. Sonuç olarak, bu nedenle…

Blog Sayfasına Dön