NEM VE RUTUBETE DAYANIKLI PARKE

Nem ve rutubete dayanıklı parke, aynı zamanda yerden ısıtmaya da uygun bir formülle üretilmektedir. Bunun nedeni, yerden ısıtmada maruz kalınan etkilere maruz kalmasıdır. Yüksek ısı değişimlerine dirençli parkeler, neme ve rutubete de dayanıklıdırlar.

neme ve rutubete dayanıklı parke Nem ve rutubete dayanıklı parkeler üretirken en çok ağacın kuruluğuna dikkat ediyoruz! Çünkü ağacın tam kuru veya gereğinden fazla neme sahip olması kullanıcı için çok risk içeren bir durum. Bu nedenle kurutma aşamasını büyük bir titizlikle yapıyoruz!

Lamine parkenin yüksek hava değişimlerine dayanabilmesinin kilit noktası tam da burasıdır! Çünkü yüksek hava değişimleri lamine parkenin iç nemini doğrudan etkiler. Bu nedenle ağacın içindeki nem miktarı çok önem taşır! Nem miktarının korunabilmesi için lamine parkede kullanılan ağaçların doğru ve yeterli düzeyde fırınlanmış olmasına dikkat edin. Aksi halde mevsim geçişlerinde parkelerde dönme ve açılma etkileri görebilirsiniz. Sonuç olarak, yüksek hava değişimleri, nem ve rutubet, lamine parkelerin kullanım süresini doğrudan etkileyen faktörlerdir.

neme ve rutubete dayanıklı parkeNeme ve Rutubete Dayanıklı Lamine Parke Seçimi

Çoğumuz hayatımız boyunca yalnızca bir kaç kez parke satın alırız. Bu nedenle lamine parkeler hakkında pek fazla bilgiye sahip olamayız. Ancak sizin için en doğru parkeyi seçerken araştırmanız gereken konu başlıklarını bilirseniz, bu yeterli olacaktır.

Örneğin; lamine parke alırken ilk önce parke üreticisini araştırmalı ve hakkında yazılan yorumları okumalısınız. Bu sizin, daha önce bu ürünü deneyimlemiş objektif müşterilerin görüşleri sayesinde en zor aşamayı geçmenizi sağlayacaktır. Daha sonra, parkeyi alacağınız firmaya yerden ısıtma, çizilme, nem ve rutubete dayanım konularında nasıl bir teknoloji kullandıklarını mutlaka sormalısınız. İçi dolu bilgileri alabildiyseniz, doğru yerdesiniz demektir. Doğru bir üretici firma ile çalıştığınızdan eminseniz, artık yapmanı gereken şey basittir. Zevkinize uygun bir lamine parkeyi seçip, bir ömür kullanabileceksiniz.

Sonuç olarak,

Bir lamine parkenin üretim süreçleri hakkında ne kadar bilgili olursanız, o kadar az hata yaparsınız. Çünkü lamine parke çok detaylı bir üründür. Neye dayanıp neye dayanmadığını iyi araştırırsanız, uzun yıllar gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.

Soru, görüş ve önerileriniz için burayı tıklayın.

Tüm lamine parke çeşitlerimizi incelemek için burayı tıklayın.

Bizi YouTube‘da takip etmek için burayı tıklayın.

Instagram hesabımızı takip etmek için burayı tıklayın.

Facebook sayfamızı takip etmek için burayı tıklayın.

Etiketler: Nem ve rutubete dayanıklı parke. Neme dayanıklı parke. Neme dayanıklı lamine parke. Rutubete dayanıklı parke. Rutubete dayanıklı lamine parke. Dayanıklı parke. Dayanıklı lamine parke. Organik parke. Lamine parke.