Tüm Lamine Parke Çeşitleri İçin Tıklayın!

ÇİZİLMEYE DAYANIKLI PARKELER

Çizilmeye dayanıklı parkeÇizilmeye dayanıklı parke, üst katmanlarına uygulanan bazı işlemler sayesinde çeşitli darbe ve aşınmalara karşı direnç kazanırlar. Ancak hiç bir parke çizilmez değildir! Lamine parkeyi uzun yıllar çizilmeden kullanılabilmek için bazı noktalara dikkat etmek gerekir. Bu noktalardan en önemlisi, sürekli hareket eden mobilyaların altlarını keçe ve benzeri materyaller ile kaplamaktır.

Çizilmeye Dayanıklı Parke Nasıl Üretilir?

Lamine parkelerin üst kaplaması ahşap olduğundan, bazı darbelere dayanamayabilirler. Yıllar içerisinde maruz kalabilecekleri varsayılan darbelerden korunmak için bir takım koruyucular ile güçlendirilirler. Çizilmeye dayanıklı parke üretebilmenin ilk adımı, doğru kaplamayı seçmek olmalıdır.

Lamine Parke

Yeterli miktarda kurutulup bekletildikten sonra dilimlenerek papel haline getirilirler. Genellikle meşe, ceviz veya iroko gibi ağaçlardan elde edilirler. Meşe ağacı “janka” derecesi bakımından en sert ağaç türlerinden biridir. Bu nedenle en çok tercih edilen kaplama türlerinin başında gelir. Ayrıca her renge boyanabilmesi bakımından oldukça avantajlıdır.

Tüm parkeler aynı dayanıma sahip değildir. Genellikle insanlar lamine parkeyi dayanıksız, laminat parkeyi ise dayanıklı olarak bilirler. Bu genelleme son derece yanlıştır. Doğru tekniklerle üretilen her lamine parke çizilmeye ve darbelere dayanıklıdır.

Dayanım Aşaması

Alt şase ile birleştirildikten sonra, yağ veya organik boyalar ile renklendirilirler. Ardından cilalandırılırlar. Bu aşamalar çok önemli detaylar içerir. Her detay, parkenin kullanım süresine doğrudan etki eder. Üzerlerine sürülen cilanın sürüm tekniğinden, bekleme süresine kadar her aşama önemlidir. Trafik cila genellikle su bazlıdır. Sağlığınız için bu çok daha uygundur.

çizilmeye dayanıklı parkeŞunu bilmekte yarar var; sizler her gün lamine parke satın almıyorsunuz! Bu nedenle alacağınız parkenin üretimi hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Şayet bu konularda bilgi sahibi olmadan parke alırsanız, uzun vadede bir takım sıkıntılar yaşayabilirsiniz. Üretimi yüzlerce farklı detay içeren bir malzemeyi gözü kapatıp satın almak oldukça risklidir.

Özellikle üst tabakasında kullanılan tekniklerin doğru araştırılması gerekir. Lamine parke deyip geçmek olmaz! Metrekaresi 15 Euro’ya satılan da, 250 Euro’ya satılan da lamine parkedir. Ancak aralarındaki farkı bilmeden, her parkeyi aynı gözle görmek, elbette doğru olmayacaktır.

Sonuç olarak, sizler hayatınız boyunca yalnızca bir kaç kez parke satın alacaksınız. Çelik kadar sağlam, ipek kadar dokusu hoş bir parke bulma ihtimaliniz yok! Bu nedenle iyi araştırıp, öyle satın almalısınız. Uzun yıllar sorunsuz kullanım için gerekli olan tüm aşamaları bilmenizde fayda var…

Soru, görüş ve önerileriniz için burayı tıklayın.

Tüm lamine parke çeşitlerimizi incelemek için burayı tıklayın.

Bizi YouTube‘da takip etmek için burayı tıklayın.

Instagram hesabımızı takip etmek için burayı tıklayın.

Facebook sayfamızı takip etmek için burayı tıklayın.

.

.

.

.

.

.

Etiketler: Çizilmeye dayanıklı parke. Çizilmeye dayanıklı lamine parke. Çizilmeyen parke. Çizilmeye dayanıklı parkeler. Lamine Parke. Organik Parke. Sağlam parke. Dayanıklı parke. Uzun ömürlü parke. Sonuç olarak… Hem lamine parke hem de masif… Bu nedenle lamine parke… Ayrıca gerçek parke… Hem lamine hem de ahşap… Bu sebeple ahşap parkeler… Hem masif hem de lamine parkeler… Sonuç olarak…

Blog Sayfasına Dön